Dzień dobry,
na początek przepis na nawierzchnię z polbruku – wszystko zaczyna się w od pomysłu, potem projekt, korytowanie, niwelacja, układanie podsypki, układanie kostki, później zagęszczanie kostki. Teraz piaskowanie (zwane też zamulaniem), zebranie nadmiaru piasku – żeby efekt był idealny niezbędna jest ekipa brukarzy znająca się na rzeczy + kostka kawowa z Buszrem i możemy mieć taki podjazd 🙂
Korytowanie to inaczej wybranie rodzimego gruntu z trasy przebiegu chodnika – na tym etapie niezbędne jest wyrównanie (niwelacja) dna tego koryta – czynność niezbędna dla uzyskania podsypki o jednakowej grubości na całej powierzchni chodnika, placu, parkingu.
Łata profilująca Jazon
Łata Jazon do niwelacji podsypki jest wprost niezastąpiona przy pracach brukarskich. Profilowanie podłoża przy budowie dróg osiedlowych, parkingów, chodników, placów, ścieżek rowerowych, budowie boisk oraz przy wylewkach betonowych jest łatwe, szybkie
i – co najważniejsze – precyzyjne.
Istotą prac brukarskich jest staranne wykonanie wszystkich etapów prac projektowych – tutaj nic nie można ukryć ”pod ziemią” – jednym z najbardziej newralgicznych elementów trudnej sztuki brukarskiej jest właśnie wykonanie precyzyjnego profilowania.
Przy użyciu łaty do profilowania Jazon 3 lub 4 mb pozostaje tylko skupić się nad poprawnym ustawieniem podpór pod szyny prowadzące – reszta dosłownie robi się sama. Łata działa jak frez do gruntu – zdejmując nadmiar bierze go na siebie i przemieszcza poza plantę.
Niezniszczalne teflonowe rolki stabilnie prowadzą łatę po belkach prowadzących lub też po ułożonych wcześniej krawężnikach (obrzeżach), lub z jednej strony po już położonej kostce, a z drugiej po szynie prowadzącej. Oczywiście nadmiar gruntu należy odsypać na bok, do podstawionej taczki, lub do łyżki koparko-ładowarki.
Łata Jazona – spokój brukarza
Łata Jazon do ściągania podsypki pozwala na szybkie i precyzyjne wykonywanie niwelacji – w efekcie pozwala na szybkie i spokojne zarabianie pieniędzy z gwarancją dobrego efektu finalnego. O ile położenie kostki na nieprecyzyjnie wyprofilowanym podłożu jest żmudne oraz bardzo pracochłonne – o tyle dość trudno jest źle położyć kostkę na idealnie przygotowanym terenie.
Łata Jazon – się pracuje
4639 mm – taka jest dokładnie szerokość łaty 4 mb. Płynny zakres regulacji szerokości od 88o do 4639 mm. Lista z wykazem poszczególnych szerokości roboczych uzyskanych z użyciem wybranych segmentów – do obejrzenia i wykorzystania pod tym linkiem
Regulacja wysokości ustawienia rolek prowadzących pozwala na niwelację kolejnych warstw podsypki bez przestawiania szyn prowadzących. System regulacji oparty jest na użyciu śruby stolarskiej z korbką na długim ramieniu – pracuje miękko i płynnie. Śruba wymaga jedynie okresowego oczyszczenia z piasku.
Tutaj pokazane jest prowadzenie po szynie i po już położonej warstwie kostki. Do obsługi łaty potrzeba dwóch osób do przeciągania i pomocnika do zbierania nadmiaru piasku.
A tak to wygląda w pracy – przy odpowiedniej ilości szyn prowadzących oraz sprawnej obsłudze z niwelatorem przygotowanie planty na placu pod polbruk jest niewiarygodnie szybkie.
Techniczne sprawy – zakres dostawy
Tu pokazuję zakres dostawy dla łaty 3 mb – najdłuższy element ma 1.8 mb – czyli kompletna łata bez problemu mieści się w średniej wielkości samochodzie osobowym.
Tutaj łata 4 mb – od trójki różni ją tylko jeden dodatkowy element 1.80 mb. Można zatem kupić łatę 3 mb i w późniejszym czasie dokupić element przedłużający do 4 mb.
Łata Jazon – proste życie brukarza
Szybki montaż, prosty system uzyskania pożądanej szerokości i wysokości ustawienia, łatwość transportu, niesłychana odporność na zużycie, szybki serwis – to wszystko powoduje, że łaty Jazon umieściłem w kategorii – ”mój najbardziej ulubiony produkt handlowy w ofercie”
Łata Jazon – instrukcja montażu
Zamówiona łatę przysyłamy spakowaną na palecie – na pierwszy rzut oka nie wiadomo co z tym zrobić – na kolejnych 4 fotkach pokazuję jaki prosty jest montaż łaty profilującej Jazon.
Tutaj – zespół rolek oraz bok łaty – poniżej widok ogólny na chwilę przed montażem.
Na łączeniach łaty są wzdłużne otwory montażowe (typu fasolka) – pozwala to na lekkie rozsunięcie lub skrócenie – na każdym łączeniu niezależnie.
Tutaj widoczne są ”fasolki” oraz możliwość łączenia elementów łaty na większą i mniejszą zakładkę – mam nadzieję, że wszystko stało się jasne 🙂
Marzenia brukarza
Życzę wszystkim pięknych (i dobrze płatnych) wykonań jak tutaj
Oraz nieustannych wyzwań i inspiracji – jak poniżej 🙂
Dziękuję za uwagę.
Serdecznie zapraszam do zakupów wszystkich produktów Jazon z oferty nasze firmy – Grizli – narzędzia brukarskie Jazon
W przypadku uwag lub zapytań – w tym zapytań o dobrą cenę – bardzo proszę
o korespondencję na mój mail
Dla Wszystkich Państwa – Dobrych i Owocnych Kontraktów
Jan Głuszczuk Firma Grizli opublikowałem 18.04.2012 r.