Łaty (listwy) wibracyjne Belle

Jest taki kraj, gdzie jeździ się lewą stroną, a jeźdźcy na koniach maja prawa jak kierowcy samochodów . . .

Są tam rejony silnie zurbanizowane . . .

. . . ale też są pustkowia o pięknych krajobrazach

Mieszkańcy tego kraju przychodzą na stadiony tylko po to, aby oglądać mecze . . .

Tam właśnie, w niedalekiej Anglii zlokalizowana jest fabryka maszyn i urządzeń budowlanych Belle. Jesteśmy dumni z faktu posiadania w ofercie naszej firmy maszyn dla budownictwa marki Belle.

Oferta maszyn Belle

Belle produkuje szeroką gamę maszyn budowlanych – jak zagęszczarki, ubijaki, walce, zacieraczki, wibratory do betonu, narzędzia hydrauliczne, przecinarki drogowe, łaty (listwy) wibracyjne – jest też liczącym się w Europie  producentem betoniarek.

Ewa Głuszczuk w fabryce Belle Anglia

 Łaty wibracyjne Belle – krótki przegląd i charakterystyka

Świeżo wylany beton zawiera w swojej strukturze duże ilości pęcherzyków powietrza, będą one znacząco osłabiać jego wytrzymałość na obciążenia i odporność na warunki zewnętrzne. Łaty wibracyjne mają za zadanie wypchnąć te pęcherzyki na zewnątrz – beton zostaje wtedy zagęszczony i uzyskuje jednorodną strukturę. Dodatkowo następuje wyrównanie powierzchni betonu. Belle ma w ofercie kilka rodzajów łat wibracyjnych – tutaj omówię trzy najbardziej popularne – zapraszam do lektury 🙂

———————-    ——————————————     ———————-


Łata wibracyjna Belle – Easy Screed 2 mb

 

Listwy wibracyjne Easy Screed 2 mb – występuje wersja elektryczna lub spalinowa, idealne do zagęszczania małych i średnich wylewek. Prowadzone z ręki – stąd się wzięła nazwa – łaty pływające (lub listwy pływające). Zmienny kąt ustawienia listwy uzyskuje się poprzez przekręcenie osiowe drążka prowadzącego. Taka regulacja pozwala odchylić łatę do i od siebie – czyli pozwala pracować w  kierunku tył/przód.  Łaty Easy Screed są nadzwyczaj  popularne wśród zwolenników swobodnego wygładzania i zagęszczania wylewek betonowych.
 
 Napęd Easy Screed – silnik Honda – z zintegrowanym wibratorem
 
Charakterystyka – łata wibracyjna prosta w użyciu, łatwa w prowadzeniu, a wysoka trwałość, intuicyjna obsługa oraz minimalne wymagania konserwacyjne – czynią z listew wibracyjnych Easy Screed idealne narzędzie do wibrowania i wyrównania betonu w małych i średnich zastosowaniach.
 

Listwy wibracyjne Easy Screed PRO

 

Łaty  Easy Screed PRO – wykonanie w wersji z napędem spalinowym w układzie: jednostka napędowa – silnik z wibratorem, uchwytem, prowadzącym, mocowaniem listwy. Listwę o żądanej długości (wybór -1.9, 2.5, 3.0, 3.75, 4.25, 5.0, 5.5, 6.0 mb)   dokupuje się oddzielnie w zależności od preferencji użytkownika. Łaty wibracyjne Belle Easy Screed PRO przeznaczone do wydajnej pracy na szynach kierunkowych (prowadnicach) lub – po odwróceniu listwy do swobodnego wygładzania z ręki.
Charakterystyka – łaty wibracyjne Belle Easy Screed PRO do 6.0 mb napędzane   silnikiem spalinowym Honda są ciekawą propozycją dla bardzo szerokiego zakresu zastosowań – od niewielkich wylewek do posadzek wielkopowierzchniowych. Prosta obsługa, łatwe prowadzenie, duży zakres szerokości pracy – wszystkie te czynniki zjednują dla Easy Screed PRO wielu zwolenników. Zaletą dodatkową jest regulacja siły wibrowania oraz wysokości uchwytu prowadzącego.Uwaga dla początkujących operatorów – przy wygładzaniu swobodnym zalecane są listwy do 3 mb.

 

 Belle Porto Screed – podwójne łaty wibracyjne

 

Podwójne listwy wibracyjne Belle Porto Screed  – napęd z  silnikiem Honda GX120. Przeznaczone do pracy tylko na prowadnicach.Szerokość robocza do wyboru 5.2, 6.2, 7.2  oraz 3.25 do 5.2 mb. Łata do zastosowań na tylko dużych powierzchniach.
Charakterystyka – konstrukcja przewidziana na lata pracy – mocny silnik, odporne na zużycie aluminiowe profile, duża siła zagęszczająca – idealne urządzenie na posadzki przemysłowe, mosty, place manewrowe.
 
 Napęd Belle Porto Screed – silnik Honda GX 120 z zintegrowanym wibratorem

Do prac związanych z betonowaniem, mamy w ofercie szeroką gamę innych urządzeń Belle – są to:  listwy wibracyjne o rozpiętości do 25 mb, ręczne wibratory zasilane prądem 230 V, elektryczne wibratory o wysokiej częstotliwości z przetwornicą, wibratory zasilane pneumatycznie, zacieraczki, narzędzia ręczne oraz przecinarki do dylatacji.

Z firmą Belle współpracujemy od wielu lat i to z pełną satysfakcją. Belle wyznaje  zasadę – ”Najważniejszy jest klient” –  i jest ona respektowana w całym tego słowa znaczeniu. Oczywiście ważna jest również wysoka jakość maszyn i urządzeń Belle, wyważone ceny, dobre zaopatrzenie serwisowe i . . . bardzo sympatyczni ludzie 🙂

Ewa Głuszczuk z Grizli oraz Rafał Struzik – wytrawny znawca kuchni polskiej 
i angielskich maszyn Belle – menager Belle Polska

I jeszcze jedno – maszyny Belle są ekonomiczne i pracowite jak  . . . .

Wszystkich zainteresowanych ofertą Belle z naszej firmy – serdecznie zapraszam do kontaktu na mój adres mail

Zapraszam również serdecznie na stronę naszego sklepu: Grizli – zagęszczarki  Belle, 
Grizli – narzędzia hydrauliczne Belle,  oraz Grizli – wibratory i mieszadła Belle

Za uwagę – najmocniej dziękuję

Jan Głuszczuk – Firma Grizli  

wpis opublikowałem dn. 11.kwietnia 2012 r. w Olsztynie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *